Στα 554μ. Στον Τρούλο, ο Προφήτης Ηλίας, βρίσκεται σχεδόν στην κορυφή του νησιού. Γιορτάζει στις 20 Ιουλίου με λειτουργία. Από εδώ ο χωματόδρομος κατηφορίζει προς τα Γύφτικα (600 μέτρα). Από ψηλά μπορούμε να διακρίνουμε την περιοχή, τον Αγιο Βλάση και το Ελικοδρόμιο.
![Θρησκευτικός Χώρος Θρησκευτικός Χώρος](/_tp_media/icons/object_types/5876_t.png)
![Εκκλησία Εκκλησία](/_tp_media/icons/object_types/5876_t.png)
Προφήτης Ηλίας στα Βουνιά
Χαρακτηριστικά
Υψόμετρο (μέτρα) | : | 554 |
Πρόσβαση | : | ![]() |
Προσιτό | : | ![]() |
Διάρκεια Επίσκεψης | : | 30 λεπτά |
Περισσότερα
Παρόμοια: Θρησκευτικοί Χώροι
ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ