Το μικρό εκκλησάκι της Καρδιάς του Χριστού, βρίσκεται στην άκρη του Έξω Γιαλού Κανακάρη, απέναντι από το ερειπωμένο εργοστάσιο ντομάτας του Ευστάθιου Κανακάρη. Τα εξωτερικά του τοιχώματα φαίνονται σκεπασμένα από το κοκκινωπό χρώμα του χώματος. Πρόκειται για καθολική εκκλησία.
![Θρησκευτικός Χώρος Θρησκευτικός Χώρος](/_tp_media/icons/object_types/5876_t.png)
![Εκκλησία Εκκλησία](/_tp_media/icons/object_types/5876_t.png)
Καρδιά του Χριστού
(Χριστός)
Χαρακτηριστικά
Υψόμετρο (μέτρα) | : | 5 |
Πρόσβαση | : | ![]() |
Προσιτό | : | ![]() |
Διάρκεια Επίσκεψης | : | 25 λεπτά |
Περισσότερα