Την ελληνογαλλική φιλία θέλει να τιμήσει το μνημείο, το οποίο δεσπόζει στην πλατεία Φιλελλήνων. Ανεγέρθηκε το 1903 στη μνήμη των Γάλλων φιλελλήνων που πολέμησαν στο πλευρό των Ελλήνων κατά τη διάρκεια της Ελληνικής Επανάστασης.
![Πολιτιστικό Αξιοθέατο Πολιτιστικό Αξιοθέατο](/_tp_media/icons/object_types/5879_t.png)
![Μνημείο Μνημείο](/_tp_media/icons/object_types/5895_t.png)
Μνημείο Ελλάδα-Γαλλία
Χαρακτηριστικά
Υψόμετρο (μέτρα) | : | 5 |
Πρόσβαση | : | ![]() |
Προσιτό | : | ![]() |
Κατηγορία Κόστους | : | ![]() |
Διάρκεια Επίσκεψης | : | 10 λεπτά |
Περισσότερα