Η εκκλησία του Αι-Γιάννη απέναντι από την πλατεία στο κέντρο του χωριού στο Δυρράχι. Το καμπαναριό (δωρεά Δυρραχιτών) κατασκευάστηκε το 1935. Κάτω από την εκκλησία θα βρούμε μία μεγάλη θολωτή πετρόκτιστη βρύση με δύο κορύτες.
![Κατασκευή Κατασκευή](/_tp_media/icons/attributes/6009_t.png)
![Πηγή Κεφαλόβρυσο Πηγή Κεφαλόβρυσο](/_tp_media/icons/object_types/6231_t.png)
Αι-Γιάννης - Θολωτή Βρύση
Χαρακτηριστικά
Υψόμετρο (μέτρα) | : | 778 |
Πρόσβαση | : | ![]() |
Προσιτό | : | ![]() |
Διάρκεια Επίσκεψης | : | 5 λεπτά |
Περισσότερα
Παρόμοια: Κατασκευές
ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ