Μερικές εκατοντάδες μέτρα,από τον έρημο σταθμό του Λεύκτρου,θα συναντήσουμε τον εγκαταλελειμμένο σιδηροδρομικό σταθμό του Λεονταρίου,έναν από τους ομορφότερους,αρχιτεκτονικά, σιδηροδρομικούς σταθμούς της Πελοποννήσου. Χτίσθηκε από πελεκητή πέτρα το 1899.
![Κατασκευή Κατασκευή](/_tp_media/icons/attributes/6009_t.png)
![Σιδηροδρομικός Σταθμός Σιδηροδρομικός Σταθμός](/_tp_media/icons/object_types/6254_t.png)
Λεοντάριο
Χαρακτηριστικά
Υψόμετρο (μέτρα) | : | 412 |
Χρονική Αναφορά | : | 1899 |
Πρόσβαση | : | ![]() |
Προσιτό | : | ![]() |
Διάρκεια Επίσκεψης | : | 30 λεπτά |
Περισσότερα
Παρόμοια: Κατασκευές
ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ