Λιθόστρωτη πευκόφυτη οδός στον Παλαιόπυργο της Αίγινας που οδηγούσε στο ομώνυμο Αρχοντικό. Ο Αλέξανδρος Κοντόσταυλος αγόρασε από τους Ιππότες της Μάλτας τα μηχανήματα του πρώτου νομισματοκοπείου, με τα οποία κόπηκαν στην Αίγινα τα πρώτα ελληνικά νομίσματα του Φοίνικα.
![Διαδρομή Διαδρομή](/_tp_media/icons/object_types/5910_t.png)
![Σημείο Διαδρομής Σημείο Διαδρομής](/_tp_media/icons/object_types/5910_t.png)
Οδός Α. Κοντοσταύλου
Χαρακτηριστικά
Υψόμετρο (μέτρα) | : | 15 |
Διάρκεια Επίσκεψης | : | 30 λεπτά |
Δυσκολία | : | ![]() |
Στυλ | : | ![]() |
Περισσότερα