Η πλατεία βρίσκεται απέναντι από την πλατεία Τριών Ναυάρχων και δίπλα στο πάρκο Κολοκοτρώνη. Δανείζεται το όνομά της από τον ανδριάντα του Ιωάννη Καποδίστρια, ο οποίος τοποθετήθηκε το 1932 και είναι έργο του γλύπτη Μιχαήλ Τόμπρου.
![Κατασκευή Κατασκευή](/_tp_media/icons/attributes/6009_t.png)
![Πλατεία Πλατεία](/_tp_media/icons/object_types/5887_t.png)
Πλατεία Καποδίστρια
Χαρακτηριστικά
Υψόμετρο (μέτρα) | : | 6 |
Πρόσβαση | : | ![]() |
Προσιτό | : | ![]() |
Κατηγορία Κόστους | : | ![]() |
Διάρκεια Επίσκεψης | : | 15 λεπτά |
Περισσότερα