Ο πολιούχος της Τουρλάδα Άγιος Ανδρέας. Χτίστηκε το 1880 και είναι ρυθμού βασιλικής. Εδώ βρίσκεται και το κοιμητήριο του χωριού. Ξεχωρίζει το πετρόκτιστο, από τοπικούς μαστόρους, καμπαναριό του, στην άκρη του προαυλίου της εκκλησίας.
![Θρησκευτικός Χώρος Θρησκευτικός Χώρος](/_tp_media/icons/object_types/5876_t.png)
![Εκκλησία Εκκλησία](/_tp_media/icons/object_types/5876_t.png)
Άγιος Ανδρέας
Χαρακτηριστικά
Υψόμετρο (μέτρα) | : | 736 |
Χρονική Αναφορά | : | 1830 |
Πρόσβαση | : | ![]() |
Προσιτό | : | ![]() |
Διάρκεια Επίσκεψης | : | 15 λεπτά |
Περισσότερα