Μικρή πλατεία με προτομή προς τιμή του ιερέα και δημοδιδάσκαλου Παναγιώτη Παπαδημητρόπουλου από το Πλανητέρο. Το 1943 στο σημείο που βρίσκεται η προτομή του πάτησε μία ιταλική νάρκη και τραυματίστηκε βαρύτατα νοσηλευόμενος για δύο χρόνια.
![Κατασκευή Κατασκευή](/_tp_media/icons/attributes/6009_t.png)
![Πλατεία Πλατεία](/_tp_media/icons/object_types/5887_t.png)
Πλατεία Παπαδημητρόπουλου
Χαρακτηριστικά
Υψόμετρο (μέτρα) | : | 730 |
Χρονική Αναφορά | : | 1943 |
Χρονική Περίοδος | : | Κατοχή της Ελλάδας |
Πρόσβαση | : | ![]() |
Προσιτό | : | ![]() |
Διάρκεια Επίσκεψης | : | 15 λεπτά |
Περισσότερα